Tipy na výlet v Krušných horách


Poznejte Krušné hory, jejich přírodní zajímavosti a sportovní možnosti.Novinka!
Letošní zimu si budete moci pobyt zpříjemnit relaxací v sudové sauně!
Krušné hory

Důvodů, proč dát přednost návštěvě tajemných Krušných hor před populárnějšími destinacemi v Krkonoších nebo na Šumavě, je celá řada. Především se tu nebudete muset vyhýbat davům turistů, a to ani uprostřed sezóny. V Krušnohoří se ještě stále najde bezpočet míst, kde si budete připadat jako dobyvatel ráje. Rozmanitost zdejší přírody vás překvapí možná ještě víc než její zdravě svěží vzhled, který dává na frak všem mýtům o horách zničených emisemi. Dnešní Krušné hory, to jsou voňavé hluboké lesy, průzračné řeky a jezírka, mokřady plné vzácné zvěře a příjemně svěží horský vzduch.

Mírně zvlněný reliéf Krušnohoří láká nejen pěší turisty, ale také cyklisty všech věkových kategorií. Vybírat je opravdu z čeho, ať už se chcete jen zvolna projíždět krajinou nebo toužíte po pořádném adrenalinu (v tom případě doporučujeme sjezd z Klínovce přímo pod lanovkou). Síť značených turistických i cyklistických tras se stále rozrůstá a umožňuje tak návštěvníkům spatřit spoustu přírodních, kulturních i technických zajímavostí. Velmi pěknou procházkou po stopách historie je naučná stezka Jáchymovské peklo, za vidění určitě stojí například i Božídarské rašeliniště, Vlčí jámy, liduprázdný Přebuz nebo Blatenský příkop. Pokud vás lákají výšky a široké rozhledy po okolí, vypravte se na nejvyšší vrchol Krušných hor Klínovec, Blatenský vrch, Tisovský vrch nebo třeba na Plešivec.

Nejvíc se Krušné hory zaplňují tradičně v zimě, kdy se sem sjíždí milovníci lyžování a snowboardingu. Populární lyžařské areály a snowparky najdete jak na české, tak i německé straně Krušnohoří. V Božím Daru najdete známý Neklid, jen co by kamenem dohodil je to pak na největší krušnohorský ski areál Klínovec. Na své si tam přijdou jak úplní začátečníci, tak i protřelí lyžaři. Holdujete-li spíše běžkám, budete v Krušných horách více než spokojeni. Vedle oblíbené Krušnohorské magistrály můžete vybírat z mnoha a mnoha kilometrů udržovaných tras, které se dají libovolně kombinovat. Ani tím ale možnosti zimních radovánek zdaleka nekončí. Rozlehlé zasněžené pláně nabízí ideální prostor k divokému snowkitingu nebo k toulkám na sněžnicích. Pokud pro vás tyto aktivity byly dosud velkou neznámou, nevadí. Rádi vám nejen půjčíme potřebné vybavení, ale pomůžeme i s prvními krůčky.

Tipy na výlet:

Více tipů na výlet v Krušných horách


Penzion Schneider
ubytování Krušné hory


rezervační formulář
kontaktní formulář